כדי שהבית יישאר תמיד יבש, כדי לא לגלות יום אחד כתמים של עובש על התקרה, נפיחות והתפוררות, צריך שהגג יהיה אטום לחלוטין. איך עושים את זה? אם בעבר ניתן היה להזמין לצורך כך זפתים, אלה שמורחים על הגג את הזפת כדי למנוע נזקים של חדירת מים, הרי שכיום הדברים יכולים להיעשות בצורה אחרת – מודרנית יותר ויעילה יותר. מהי השיטה המתקדמת הזאת, שאיננה מצריכה דליים של זפת שמחממים ולאחר מכן מורחים על הגג? עושים זאת באמצעות יריעות איטום לגג. להלן נראה מהם היתרונות, במה זה טוב ולמה זה כדאי.

יעילות שנמשכת ונמשכת

מדוע כדאי לפחות לשקול ביצוע איטום גגות בשיטת היריעות ולא באמצעות זפת חמה? בראש ובראשונה, כדאי לשקול זאת מכיוון שזוהי שיטת האיטום היעילה ביותר לאורך זמן. יריעות איטום לגג מכסות באופן מלא את שטחו של הגג, כך שלא נשארת נקודה שאיננה מוגנת ממים. שיטת הביצוע איננה רק אלגנטית ונקייה יותר, אלא גם מבטיחה כיסוי מושלם לשנים ארוכות. את היריעות מיצרים במיוחד כדי שתתקבל אטימה מושלמת ולא צריך לחשוש מכך שאיש הזפת לא מרח מספיק מהחומר או שהשתמש בזפת מאיכות ירודה. עם יריעות (נקראות גם יריעות ביטומניות) – הלקוח יודע בדיוק מה הוא מקבל.

אחריות לאורך שנים

איך אפשר להיות בטוחים שהשיטה שבה משתמשים ביריעות באמת עובדת? כאשר בוחרים יריעות איטום לגג מאיכות מעולה, כאשר מזמינים איש מקצוע מעולה בתחום האיטום, מקבלים אחריות על טיב העבודה. האחריות איננה רק על עונה גשומה אחת, וגם לא מדובר באחריות לשנה או לשנתיים. אנשי המקצוע מסכימים בקלות להעניק אחריות גם לעשר שנים ואף יותר. אז אם חשבתם להסתפק בתהליך של זיפות גגות רגיל, כדאי לכם לשקול ברצינות לא לוותר על השימוש ביריעות.

יריעות איטום לגג

יריעות איטום לגג

נודה על האמת, השימוש ביריעות איננו האיטום הזול ביותר. שימוש בזפת בדרך כלל יהיה זול יותר, אבל כאשר רוצים בית יבש ורוצים תוצאות ללא פשרות למשך שנים ארוכות – איך תחליף ליריעות איטום משובחות. למעשה, אם מחלקים את העלות למשך הזמן שבה נהנים מבית יבש ואטום למים, מגלים עובדה מרתקת – יריעות איטום לגג למעשה אינן יקרות כל כך, כפי שנדמה ברגע הראשון.

חיבור הדוק בחימום

את היריעות מחברים לגג בצורה פשוטה – תוך שימוש באמצעי חימום מיוחד (מבער). המבער למעשה פועל באופן הדומה לריתוך של מתכת. את היריעות מרתכים לחומר תשתית, כך שהאחיזה תהיה מושלמת ותספק כיסוי לכל הגג. זאת ועוד, את היריעות מניחים לא רק זאת לצד זאת, אלא האחת על גבי השנייה (בקצוות). למה הדבר דומה? לאופן שבו משתלבים רעפים על גבי גג רעפים. כל רעף מכסה חלק מהרעף שלידו וכך – מגנים על כל הגג מנזק של גשם ומים.

לחצו כאן לשירותי סיוד גגות