גם המבנה החדש והמרשים ביותר לא יהיה עמיד לאורך זמן לגשם ולרטיבות אם לא יבצעו בו עבודות של איטום ועבודות של זיפות. איטום גגות מקצועי נדרש כדי שלא יחלחלו מים מבעד לאריחים או בין חריצים בבטון. ללא עבודות זיפות שתבוצענה כהלכה ייווצרו עם הזמן נזקי מים, ניתן יהיה לראות כתמים לא יפים על התקרה, יופיעו עובש או פטריות, הטיח יתקלף וחיפויים בקירות עשויים להתרופף ולנשור. כדי למנוע את אי הנוחות ואת הסכנה הטמונים בכך, חשוב לדאוג לאיטום ולזיפות בתדירות הראויה. חשוב לא פחות – להיעזר בחברות שמספקות שירות זה באמינות וגם באחריות.

זפת חמה או שימוש ביריעות

עבודה של זיפות גגות תיעשה בדרך כלל בשיטה הישנה (שימוש בזפת חמה) או בשיטה המתקדמת יותר, שכוללת שימוש ביריעות ביטומניות. נדגיש, שיריעות אלו מורכבות בין היתר מזפת מעובדת, שמיוצרת מראש על מנת לספק תוצאות מעולות ולאורך זמן. האם ניתן לומר שיריעות לזיפות תהיינה תמיד פתרון מועדף? לא בהכרח. יש עדיין רבים הבוחרים להשתמש בזיפות הרגיל, במיוחד וועדי בתים שמחפשים פתרון טוב לאיטום הגג של הבניין. מדובר בשיטת זיפות יעילה וגם זולה. זאת, כמובן כאשר מדובר בעבודה מקצועית וקפדנית.

ומהי בדיוק עבודות זיפות שנעשית באמצעות יריעות? שיטה זו מבוצעת ללא צורך בזפת חמה. כאן, מנקים היטב את הגג ולאחר מכן משתמשים בחומר תשתית כגון זפת קרה ישירות על גבי הבטון. לאחר מכן מניחים את היריעות על גבי כל שטח הגג. לבסוף, מרתכים את היריעות היטב למקומן, כאשר הקצה של כל יריעה יונח על היריעה שלידה. היתרון – זוהי שיטה בעלת יעילות לטווח ארוך. עם זאת, גם כאן היעילות המקסימלית נעוצה ביכולתו של איש המקצוע לעבודה קפדנית ומדויקת.

עבודות זיפות איכותיות

על מה חשוב להקפיד כאשר מזמינים עבודות זיפות? הדבר הראשון שחשוב להקפיד עליו הוא שהמזפת עובד עם חומרים תקניים. לא פחות חשוב – לוודא שבכל שטח משטחי הגג (או בכל משטח אחר) ייעשה שימוש בכמות המומלצת. שימוש בכמות זפת קטנה יותר תפגע ביעילות האיטום ותביא לכך שיעבור זמן קצר בטרם יופיעו נזילות.

יש אנשי מקצוע שאינם מסתפקים בביצוע עבודות זיפות טובות אלא מבקשים לבצע עבודות באיכות מקסימלית. איך ניתן לזהות את הזיפות המצוין ביחס לזיפות האיכותי? זיפות מצוין לא ייעשה בחופזה ובדרך כלל ייעשה בכמה שכבות. ניתן להזמין זיפות בשכבה אחת או זיפות בשתי שכבות וכן גם בשלוש שכבות. בסופה של הפעולה יש לבצע הלבנה של כל השטח שכוסה בזפת. יש לכך שתי מטרות חשובות. ראשית, הצבע הלבן (שלא כמו הצבע השחור) לא "בולע" קרינה אלא מחזיר את אור השמש ולכן – יש פחות התחממות של המשטח. בנוסף, יש בכך כדי להגן על הזפת ולמנוע הרס מהיר.  לתוצאות מקסימליות, אל תוותרו על זיפות איכותי ועדיף – מצוין.

לחצו כאן לשירותים מקצועיים של סיוד גגות

Save