סוגים שונים של גגות קיימים, גגות בטון, אזבסט וגם גגות רעפים. הגג נוטל חלק משמעותי וחשוב ביותר בהרגשת הביטחון שמעניק הבית או המבנה לשוהים בו, לא בכדי מכונה הבית קורת גג. הגג הוא זה שמבטיח בידוד מפגעי מזג האוויר, ומאפשר לנהל את שגרת היום בלי לחוש את הגשמים הסוערים בחוץ או את השמש הקופחת. אך לא תמיד זה כך. במרבית המקרים יש צורך לבצע עבודת תחזוקה מפעם לפעם בשביל לשמור על הגג תקין ומגן. עבודות תחזוקה מתבצעות על ידי מומחה מתחום הגגות – גגן. ולא, לא די בהבאת שיפוצניק או כלבויניק, כיוון שעבודה הקשורה לגג היא רגישה ומחייבת הרבה ידע והתמצאות ספציפי בתחום זה. לכן חובה לבחור איש מקצוע שיש לו ידע והתמקצעות בעולם הגגות. הלה יוכל לבצע תיקונים ועבודות תחזוקה בכל עת.

אולי אפשר לבד?

אמנם תיקון גגות רעפים בגבעתיים עשוי להראות כמו פעולה פשוטה ובלתי מורכבת, ואולי בעצם אפשר לבצע אותה לבד? אז כך, בדיקה אחר הנעשה על הגג ומעקב אחר מצב הרעפים אפשר בהחלט לבצע לבד. אך אין לסמוך על כך בלבד ומעת לעת חשוב להזמין בעל מלאכה שיבדוק את מצב גג הרעפים שלכם. אך עליכם לשים לב שאם גיליתם רעף שבור או סדוק, רעף שזז ממקומו, מרזב שבור או סתום חשוב לטפל בכך בהקדם. כיוון שמקרים שכאלו גורמים לנזקים, ועלולים לסכן את הרגשת הביטחון שלכם בבית. בשביל לשמור על אטימה הרמטית לבית חשוב לפנות אל בעל מלאכה מקצועי שיבצע את התיקון כנדרש. כמו כן הוא יבצע בדיקה מקיפה ויסקור את הגג כולו כדי לאתר תקלות נוספות. פעמים יש קלקול ברוכבים או ברעפים. תיקון מידי של הגג יפתור את הבעיה וימנע נזקים שעלולים להיגרם.

תיקון גגות רעפים לקויים

אמנם יש מקרים בהם חובה לפנות אל בעל מלאכה ולא רק לשם עבודת תחזוקה, אלא לשם ביצוע תיקון מקיף. זאת כאשר בניית הגג נעשתה בצורה לקויה. זו יכולה להיות מידת שיפוע בלתי מספקת, מה שגורם למי הגשמים שלא לגלוש מטה כרצוי, ואז המים עלולים לחדר אל תוך הבית. כמו כן במקרים בהם הרעפים לא הונחו כראוי יהיה צורך לפנות ולהזמין תיקון גגות רעפים בגבעתיים. כאשר גגן מקצועי יאבחן את מצב הגג, ישמע את תלונותיכם על הכשלים שלו, ובהתאם לכך יתכנן תיקון מתאים. פעמים יהיה צורך להסיר רעפים ולהרכיב אותם מחדש, פעמים יהיה צורך לבצע איטום מחודש או אפילו בנייה מחדש במקרה בו הבנייה לקויה בתכלית.

בצעו תיקון מבעוד מועד

חשוב לזכור כי גג לקוי עלול לגרום לנזקים אמתיים, לחשבונות חשמל נפוחים בגין מיזוג בקיץ – בשל היות הבית בלתי מבודד חום, או בחורף – חימום מוגזם מאותה סיבה. לכן חשוב לפנות מה יותר מהר ולהזמין תיקון גגות רעפים בגבעתיים.

לחצו כאן למידע אודות סיוד גגות